אפשרויות למתן שירותי אפליקציות

במהלך השנים האחרונות הפך המושג "מחשוב ענן" לשגור בפי כל. משתמשים פרטיים וארגונים רבים אימצו את הטכנולוגיה הזאת בזמן שאחרים נותרו סקפטיים לגביה. כמו בכל דבר בתחום טכנולוגיית המידע, לא תמיד יימצא פתרון פשוט שמתאים לכולם אבל הודות לשימוש בענן ניתן כיום להציע לארגונים מספר תרחישים כך שכל אחד יוכל למצוא את הפתרון המתאים ביותר לצרכים שלו.

קחו למשל את תחום השירותים לאפליקציות. מהן האפשרויות שעומדות בפני ארגון שמעוניין להטמיע אפליקציה מסוימת שנועדה לייעל תהליך מסוים. האם להפעיל את האפליקציה על גבי שירות הענן או שעדיף בכלל לבצע התקנה מקומית? מומחי חברת אמרסט, מסבירים על האפשרויות.

החלופה הראשונה היא רכישות רישיון קבוע. בהתקנה מקומית של אפליקציה על השרת נדרש לבצע רכישה של רישיון קבוע על השימוש בתוכנה (והחומרה) ואז השרות הוא כביכול בבעלות הרוכש. במרבית המקרים הוא יקבל עדכוני באגים ואבטחת מידע אבל לא יקבל שיפורים ועדכונים עד שישדרג לגרסה העדכנית (בתוספת תשלום). פתרון זה רלוונטי בעיקר לארגונים שלא רוצים לקנות הסכם תחזוקה תקופתי ולא מעוניינים בשיפורים ועדכונים תקופתיים למוצר.

החלופה לרישיון קבוע היא רכישת שירות בענן. רכישה כזו מהווה יתרון היות ובמסגרת העלות החודשית הלקוח מקבל את כלל השירותים, לרבות שירותי ניהול, אבטחת מידע ועדכוני תוכנה. יש לציין כי התשלום החודשי (או השנתי) יתבצע כל עוד הלקוח משתמש במוצר.

החלופה השלישית היא רישיון קבוע כשהתוכנה (והחומרה) מותקנת אצל ספק שירותי ענן. במסגרת כך, יתבצע תשלום מראש על המוצר ותשלום תקופתי על האכסון (חומרה). התשלום החודשי יהיה נמוך בהשוואה לחלופה השנייה ולא ייגבה תשלום נוסף על התוכנה. היתרון הבולט בפתרון הוא האפשרות לחסוך את שירותי התחזוקה על החומרה שנמצאים על שרת חיצוני.

ישנם ארגונים המודאגים לגבי אבטחת וניהול המידע לשירותים הניתנים בענן. הפתרון לכך הוא הטמעה של שירותי הענן בשילוב עם מוצרים מתקדמים לניהול ולאבטחת מידע כגון Azure™, AWS™, Google™, שלרב מספקים אבטחה ברמה גבוהה יותר ממרבית השירותים שמותקנים באופן מקומי. בנוסף, יש להם שירותי שרידות וגיבוי מתקדמים וזמינים.

Privacy Policy